GIS در صنعت برق و مخابرات

از GIS به عنوان یک ابزار کارآمد از دهه‌ی پیش در شرکت‌های توزیع در رده‌های مختلف استفاده شده است. مجموعه‌ای گاه از حرکت‌های مقطعی و شاید ناهمگون، و گاه با برنامه ریزی نقشه‌ی راه و هدف معین. در حال حاضر نیاز به استفاده از این فناوری، توسط مدیران توزیع به شدت احساس شده و حرکت به سوی آن شتاب گرفته است.

توسعه کشور و تقاضای افزاینده‌ی مصرف برق در بخش‌های خانگی، صنعتی،کشاورزی، و لزوم تأمین برق مطمئن، شرکت‌های توزیع برق را به وجود اطلاعات دقیق و به روز از وضعیت شبکه‌ی برق در یک پایگاه داده جامع مکان مرجع و تجزیه و تحلیل‌های مرتبط، نیازمند می‌سازد. اهمیت این مطلب به خصوص در تدوین زیر ساختارهای اطلاعاتی، نرم افزاری و سخت افزاری که در برون سپاری بخشی از فعالیت‌های این شرکت‌ها مطرح می‌گردد بیش از پیش احساس می‌شود.

وجود اطلاعات گسترده‌ی مشترکین در بانک‌های اطلاعاتی بیلینگ و بهره برداری، نیاز به مکان مرجع شدن این اطلاعات در ارتباط با بانک‌های اطلاعاتی GIS احساس می‌شود.تعریف شاخص‌های مختلف مانند تعداد مشترک، سهولت کار و نوع تجهیزات به کار رفته با توجه به مرزبندی جغرافیایی مناطق در جهت تقسیم مناسب اعتبارات، از جمله دیگر مباحث مطرح در شرکت‌های توزیع است.

نظرات (1)

  • hamid

    |

    I like this site

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی

شيراز - خیابان فلسطین - چهارراه حکیمی - موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل
تلفن:07132320953-07132320721
09382252774
Address: P.O.Box 71555-1111, Shiraz, IRAN
No. 3, 4th Floor, Sadaf Building, Beside of the Pars International Hotel, Zand Blvd.,Shiraz, IRAN
E-Mail: sjavizadeh@yahoo.com